Ten tajemniczy fotel to naprawdę niezwykle skuteczne urządzenie medyczne. Jedyny taki model w Wielkopolsce! Skutecznie i bezinwazyjnie (wystarczy na nim usiąść) leczy: nietrzymanie moczu, prostatę u mężczyzn, dysfunkcje seksualne u obu płci, zapobiega zapaleniu gruczołu krokowego – całkowicie bezbolesny zabieg o wysokiej skuteczności działania!

Nietrzymanie moczu (NTM) dotyka co ósmą kobietę w wieku do 39 lat, co drugą po menopauzie. Większość ukrywa ten problem nawet przed lekarzem. A nietrzymanie moczu to choroba, którą – choć jest przewlekła – można skutecznie leczyć.

Nietrzymanie moczu dotyczy obojga płci, ale kobiety cierpią z tego powodu dwa razy częściej niż mężczyźni. Najpowszechniej występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu, które objawia się popuszczaniem moczu czasem podczas nawet niewielkiego wysiłku – w trakcie kaszlu, kichania, podnoszenia przedmiotów, chodzenia, biegania czy ćwiczeń fizycznych.

Dla większości kobiet jest to problem niezwykle wstydliwy, co potwierdzają także statystyki. Blisko 2/3 kobiet z nietrzymaniem moczu nigdy nie konsultowało się z lekarzem. A te, które zdecydowały się na rozmowę ze specjalistą, zwlekały z tym średnio 3 lata. Jeżeli do tej pory nic nie zrobiłaś ze swoim problemem, czas to zmienić.

Nietrzymanie moczu: przyczyny:

Schorzenie, jakim jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, nie minie samo. Wręcz przeciwnie, będzie postępować. Zwykle zaczyna się po 45.–50. roku życia, gdy spada poziom hormonów płciowych, ale może pojawić się znacznie wcześniej. Specjaliści dzielą nietrzymanie moczu na trzy rodzaje:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – gubienie różnych porcji moczu (od kropli) podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, a w najcięższej postaci – nawet wstawania z krzesła. Chorobie sprzyja otyłość (NTM występuje 4 razy częściej u kobiet otyłych niż u szczupłych), menopauza i okres pomenopauzalny, przewlekły kaszel, niektóre choroby neurologiczne, ciąże i porody (szczególnie zabiegowe), duża masa urodzeniowa dziecka, obniżenie narządu rodnego, częste infekcje dróg moczowych, zaparcia, ciężka praca fizyczna i palenie papierosów.
naglące nietrzymanie moczu – pojawia się wskutek silnego parcia na cewkę moczową i pęcherz (tzw. parcie naglące), nad którym kobieta nie może w żaden sposób zapanować i którego nie jest w stanie przewidzieć. Konsekwencją jest wyciek moczu – od kilku kropli do całkowitego opróżnienia pęcherza. Przyczyną tej postaci choroby jest nadwrażliwy pęcherz, czyli taki, który kurczy się (domaga się opróżnienia) nawet wtedy, gdy zgromadzi się w nim niewiele moczu. Może to być skutek nieprawidłowej kontroli nerwowej nad czynnością dolnych dróg moczowych. Czynnikiem sprawczym bywają nawracające infekcje układu moczowego. Inny powód to choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, demencja starcza. Przyczyną tej postaci NTM mogą być także leki, np. odwadniające.
nietrzymanie moczu z przepełnienia cechuje się kroplową utratą moczu na skutek przepełnienia pęcherza moczowego i znacznego rozciągnięcia jego ścian.
Oprócz tego może dochodzić do przemijającego nietrzymania moczu – mamy z nim do czynienia u osób, które zwykle świadomie kontrolują opróżnianie pęcherza i tylko okresowo mają z tym problem np. z powodu zapalenia pęcherza, przyjmowania niektórych leków (np. moczopędnych lub rozluźniających mięśnie), po wypiciu napojów alkoholowych i zawierających kofeinę (działają moczopędnie) czy napojów z owoców cytrusowych (u niektórych osób podrażniają pęcherz moczowy).

FOTEL – NeoControl® System Terapii Dna Miednicy (Pelvic Floor Therapy System) to niechirurgiczna terapia w leczeniu wysiłkowego u kobiet i mężczyzn, naglącego i mieszanego nietrzymania moczu. NeoControl może zaoferować unikalne korzyści terapeutyczne. NeoControl skutecznie ćwiczy wszystkie mięśnie dna miednicy i dobudowuje siłę i wytrzymałość, a także przywraca do normy nadzór nad pęcherzem moczowym. NeoControl realizuje to, podczas gdy pacjent siedzi w pełni ubrana na wygodnym fotelu.

Dodatkowe badania i stosowania wykazały skuteczność stosowania tej technologii także w innych przypadkach, w tym przewlekłych bólach w okolicach miednicy (Chronic Pelvic Pain), kobiecej dysfunkcji seksualnej (Female Sexual Dysfunction), męskiej dysfunkcji zdolności do erekcji (Male Erectile Dysfunction) i stan nietrzymania moczu po radykalnej prostatektomii (Post Radical Prostactectomy Urinary Incontinence). Panowie, wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom w naszym gabinecie. Nie trzeba czuć się zakłopotanym.

Technologia, która zapewnia, że takie leczenie jest możliwe to zewnątrz ustrojowe magnetyczne pobudzanie nerwów (Extracorporeal Magnetic Innervation) lub w skrócie ExMITM. Sprawdzony w czerwcu 2088 przez FDA (Urząd ds. śywności i Leków USA)

NeoControl jest pierwszym produktem stosującym technologię ExMITM. Procedura jest podobna do ćwiczeń mięśnia Kegla dna miednicy.