TRENUJESZ, BIEGASZ I MASZ PROBLEMY Z KOLANEM? W PROFEMEDZIE POMOŻEMY CI ODZYSKAĆ SPRAWNOŚĆ PO KONTUZJI!
Popularnie zwane kolano biegacza, a dokładnie syndrom pasma biodrowo- piszczelowego ITBS, jest często pojawiającą się w gabinecie kontuzją. Czasem niegroźna, ale jeśli trwa zbyt długo i nie jest leczona, może przerodzić się w dużo poważniejszy problem.

Objawy syndromu to ból po bocznej części kolana, często ostry, kłujący, czasem ciągnący. Pojawia się zwykle po przebiegnięciu kilku kilometrów. Co ciekawe dolegliwości w okolicy kolana są zazwyczaj ostatnim ogniwem problemu. Początek całego łańcucha zaczyna się dużo wyżej i ma związek z nieprawidłową funkcja całej kończyny dolnej w trakcie biegania. Kluczową strukturą wpływającą na pasmo biodrowo- piszczelowe jest mięsień naprężacz powięzi szerokiej, który wpływa na długość i napięcie całego pasma, a ono, przez przyczep końcowy w okolicy kolana, powoduje jego ból.

Jeśli odczuwasz wyżej wymienione dolegliwości, zgłoś się do nas. My znajdziemy przyczynę Twojego problemu, przeprowadzimy odpowiednią terapię oraz pokażemy jak zapobiegać nawrotom kontuzji.

ZAPRASZAMY DO PROFEMED-u:

– Placówka Poznań
Os. Marysieńki 25
60-688 Poznań

Czynne:
pon. – pt. 9:00 – 18:00

– Placówka Przeźmierowo
ul. Rzemieślnicza 54
62-081 Przeźmierowo

Czynne:
pon. – pt. 8:00 – 18:00