Bezinwazyjna i bardzo skuteczna terapia leczenia nietrzymania moczu.

NEOTONUS, Inc. We współpracy z Georgia Institute of Technology i EMORY School of Medicine opracował nowa metodę leczenia nietrzymania moczu wszelkiego rodzaju. Terapia ta jest całkowicie nieinwazyjna, bezbolesna i co najważniejsze – efektywna. Magnetyczne pola pulsacyjne przenikają przez ciało bez straty mocy.

Problem nietrzymania moczu dotyczy tysięcy Polaków. Problem jest na tyle wstydliwy, że nie chcą oni iść po profesjonalną pomoc, albo nie wiedzą gdzie iść. Proponowaną najczęściej metodą leczenia jest inwazyjny zabieg, po którym trzeba do siebie dojść na zwolnieniu lekarskim.
Dlatego wychodzimy na przeciw z komfortową, nieinwazyjną i bezbolesną terapią, którą można odbyć całkowicie swobodnie w ubraniu, wygodnie siedząc na naszym Fotelu Neocontrol. Wyleczenie problemu następuje po 5 tygodniach!

Jak działa krzesło do nietrzymania moczu

Jak działa Terapia Dna Miednicy RecoPelvic?

Terapia RecoPelvic oparta jest na rewolucyjnej technologii Zewnątrz ustrojowego Magnetycznego Pobudzania Nerwów. W tej technologii wytwarzane jest silnie zogniskowane impulsowe pole magnetyczne. Pacjent siedzi w pełni ubrany na wygodnym fotelu, co pozwala na łatwe docieranie pola magnetycznego mięśni dna miednicy. Z każdym impulsem magnetycznym mięśnie kurczą się i rozkurczają z częstotliwością 1 do 50 razy na sekundę. W ten sposób mięśnie są profesjonalnie trenowane i rozbudowywane.

NeoControl® System Terapii Dna Miednicy (Pelvic Floor Therapy System) to niechirurgiczna terapia w leczeniu wysiłkowego u kobiet i mężczyzn, naglącego i mieszanego nietrzymania moczu. NeoControl może zaoferować unikalne korzyści terapeutyczne. NeoControl skutecznie ćwiczy wszystkie mięśnie dna miednicy i dobudowuje siłę i wytrzymałość, a także przywraca do normy nadzór nad pęcherzem moczowym. NeoControl realizuje to, podczas gdy pacjent siedzi w pełni ubrana na wygodnym fotelu.

Nietrzymanie moczu.

Rosnące zapotrzebowanie na nieinwazyjną, ale jednocześnie efektywną terapię leczącą nietrzymanie moczu spowodowało powstanie nowych leków i urządzeń. Niestety, żadne nie okazało się być środkiem idealnym.
Ćwiczenia mięśni metodą Kegla mogą być efektywne, ale wymagają wysoce zmotywowanego i sumiennego pacjenta. Nawet w połączeniu z rehabilitacją, ta technika pozostaje zależna od pacjenta, trudna do opanowania i może wymagać indywidualnych spotkań i zabiegów.

Opcja inwazyjnych stymulacji jest często niewygodna oraz bolesna i wielu pacjentów podchodzi z rezerwą do stosowania sond i żelów. Operacja, mimo iż konieczna w przypadku pacjentów z defektem anatomicznym, nie musi być odpowiednia dla wszystkich pacjentów, a rezultaty po dłuższym okresie okazują się być niezadowalające. Operacji często towarzyszy też ryzyko oraz długotrwały okres rekonwalescencji.

Wieloośrodkowe badania nad pozaustrojowym unerwieniem magnetycznym ExMI pokazały, iż jest to bezpieczna i efektywna technika w odbudowie siły i wytrzymałości mięśni systemu trzymania moczu.
Nie ma terapii, która byłaby odpowiednia dla wszystkich pacjentów.
Lekarze z doświadczeniem w stosowaniu technologii ExMI wierzą, że powinna być to pierwsza metoda leczenia zachowawczego wysiłkowego, mieszanego nietrzymania moczu oraz nietrzymania moczu z parć naglących.

Możliwość leczenia nietrzymania moczu poprzez siedzenie (fotel):

Zabieg z zastosowaniem ExMI jest w zasadzie bardzo prosty. Pacjent siedzi całkowicie ubrany na krześle zabiegowym NeoControl przez około 20 minut.
Pola magnetyczne generowane przez głowicę terapeutyczną w krześle penetrują tkankę krocza jednocześnie docierając do nerwów dna miednicy i mięśnia zwieracza. Siła skurczów jest dostosowywana do indywidualnych możliwości pacjenta, budując siłę i wytrzymałość mięśni dna miednicy. W rezultacie pacjent wzmocnia świadomość możliwości swojego dna miednicy, pewność oraz kontrolę nad funkcjami moczowymi.
Typowy cykl leczenia przewiduje dwie wizyty w tygodniu przez 2 miesiące. W zależności od stanu mięśni dna miednicy pacjenta w momencie rozpoczęcia terapii można zwiększyć lub zmniejszyć ilość zabiegów o kilka seansów .

leczenie nietrzymania moczu fotel